
28. IV 2026 | Brend Finlandia, deo Coca-Cola HBC portfolija, započeo je dvogodišnje strateško partnerstvo sa Zdravkom Čolićem, jednim od najuticajnijih izvođača regionalne muzičke scene. Saradnja će trajati do sredine 2028. godine i ozvaničena je ekskluzivnim događajem nedaleko od Beograda.
Inspirisan globalnom kampanjom brenda Finlandia ‘It’s Soooooo Fine’, ovaj događaj simbolično označava početak novog poglavlja u aktivnostima brenda na području Balkana. Partnerstvo sa Zdravkom Čolićem slavi autentičnu, lokalnu kulturu i kreira nezaboravna iskustva koja povezuju različite generacije.
U vremenu prolaznih trendova i kratkotrajnih senzacija, autentičnost i klasika vrednije su nego ikada. Upravo te vrednosti čine snažnu osnovu partnerstva između legendarnog pevača i brenda Finlandia.
Početak ove saradnje ozvaničen je intimnim, ekskluzivnim performansom inspirisanim vanvremenskim hitovima Zdravka Čolića. Ovaj događaj je svojevrsna uvertira u dvogodišnji ‘duet’ koji će se realizovati kroz digitalne formate, ekskluzivna brend iskustva, kao i kroz saradnju u okviru 10 koncerata širom regiona.
“Muzika i pozitivna energija oduvek su oblikovale moj način života i rada. Vodim se željom da sa svojom publikom delim iskrene emocije i doživljaje za pamćenje. Zato mi je posebno zadovoljstvo što započinjem ovu saradnju sa Finlandijom, brendom koji je, kao i moja karijera, nastao 1970-ih i do danas ostao veran kvalitetu, čistoći i prepoznatljivoj senzibilnosti. Usklađivanje ovih vrednosti čini da naša saradnja deluje prirodno, i verujem da ćemo zajedno stvoriti još nezaboravnih trenutaka, namenjenih uživanju svim čulima“, izjavio je Zdravko Čolić.
Prošle godine, brend Finlandia je inicirao globalnu kampanju ‘It’s soooooo fine’, osmišljenu da uspostavi vezu sa mlađom punoletnom publikom, oslanjajući se na kulturološki pomak ka svesnijoj i vrednosno orijentisanoj konzumaciji alkohola.
“Partnerstva koja brend Finlandia gradi zasnivaju se na zajedničkim vrednostima – autentičnosti, emociji i energiji koja povezuje ljude. Zato nam je posebno zadovoljstvo da predstavimo saradnju sa Zdravkom Čolićem, umetnikom koji za generacije širom Balkana predstavlja simbol klasike i autentičnog uživanja. Njegova energija i danas snažno komunicira sa publikom različitih generacija. Ovim partnerstvom želimo da dodatno približimo našu filozofiju uživanja mlađoj punoletnoj publici, kroz iskustva koja inspirišu, povezuju i ostaju u sećanju“, izjavio je Janis Atanasiadis, generalni direktor za Finlandia votku u kompaniji Coca-Cola HBC.
Kroz muziku, zajedništvo i autentične trenutke, ova saradnja slavi ideju da su najbolji trenuci upravo oni koje sami stvaramo.
Dve godine. Desetine koncerata. Jedna energija koja povezuje generacije.